Leading Manufacturer of ss316 liquid sampler and globe pallet sampler from Ahmedabad.
₹ 12000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Bottom Sampler |
| Size | 19 Inch |
| Material Grade | SS316L |
| Sampler Volume | 50 ml |
| Rod Length | 0.5 mtr |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Finishing | Polished |
| Code | 903111 |
| Grade | 316 |
| Usage | Pharma |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 14000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Sampler Length | 300 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Usage/Application | For pharmaceutical industry |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Code | 90 |
| Packaging Type | Box |
| Grade | SS316 |
| Finishing Type | Polished |
| Size | 1feet |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Ankit Prajapati
Globe Industries
68, Shyamvila Society, Nr.Zaveri Estate,Kathwada, Road Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India