Leading Manufacturer of thumb liquid sampler composite, ss powder sampler and swab sampling tool kit from Ahmedabad.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Bottle Sampler |
| Sampler Volume | 50 ml |
| Rod Length | 0.5 mtr |
| Application | Pharmaceutical |
| Operation | Manual |
| Sterility | Sterile |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Grade | SS202 |
| Finishing Type | Polished |
| Size | 1 ft |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
Powder Sampling rod made of MOC SS 316 L in diffrent type of required length.
Single, Duplicate and Triplicate Sampling Port at Top, Middle and Bottom.
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | All Layer Sampler |
| Sampler Length | 1000 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Food, Pharma |
| Surface Finish | Electropolished |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Grade | SS316 |
| Finishing | Polished |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Pharma Machinery |
| Thickness | 16mm |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 100000 / Piece Get Latest Price
| Sampling Type | Powder Sampling |
| Instrument Type | Sampler |
| Material | PTFE |
| Capacity | 50 ml |
| Application | Pharma |
| Brand | Globe |
| Test Method | Antibody Test |
| Sterile/ Non Sterile | Non Sterile |
| Usage/Application | Laboratory |
| Model Name/Number | Gi-011 |
| ICMR Approved | Yes |
| Packaging Size | Corugated |
| Sterility | Sterile |
| Packaging Type | Box |
| Shelf Life | 24 Months |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ankit Prajapati
Globe Industries
68, Shyamvila Society, Nr.Zaveri Estate,Kathwada, Road Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India