Manufacturer of a wide range of products which include telescopic swab sampler, ss powder sampler with die, s.s. powder sampler with die and powder trier scroll sampling rod.
₹ 160000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 300 mm |
| Upto 3 MTR extendable | 10x10 & 5x5 Teflon template |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Globe |
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Sampler Length | 300 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Usage | Pharma Machinery Parts |
| Packaging Type | Box |
| Grade | SS304 |
| Thickness | 30mm |
| Finishing Type | Polished |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Material | SS316L |
| Sampler Length | 1000 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
₹ 38000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Material | Stainless Steel |
| Sampler Length | 300 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Length | 300 mm |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ankit Prajapati
Globe Industries
68, Shyamvila Society, Nr.Zaveri Estate,Kathwada, Road Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India