Leading Manufacturer of globe vertical sampling, powder sampler rod, globe microbiological swabbing tool, powder sampling rod, ss powder sampler and liquid sampler from Ahmedabad.
₹ 150000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Dipper Sampler |
| Size | 13 Inch |
| Material Grade | SS316L |
| Sampler Volume | 50 ml |
| Rod Length | 0.5 mtr |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Pharmaceuticals |
| Finishing Type | Polished |
| Grade | 316 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 22000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Sampler Length | 300 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Grade | SS304 |
| Packaging Type | Box |
| Usage | Pharma Machinery |
| Size | 2 ft |
| Finishing Type | Polished |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | All Layer Sampler |
| Brand | Globe |
| Material | Stainless Steel |
| Sampler Length | 2000 mm |
| Pocket Volume | 10 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Electropolished |
| Usage/Application | Hospital |
| Model Name/Number | GI-010 |
| Sterility | no |
| Is It Portable | Yes |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Sampler Length | 500 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Finishing | Polished |
| Packaging Type | Corrugated Box |
| Size | 3ft |
| Code | 9031 |
| Brand | Globe |
| Usage | Pharma |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 13500 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Sampler Length | 300 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Sterilizable | Autoclavable |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | SS |
| Usage | Pharma |
| Size | 1.5 ft |
| Packaging Type | Box |
| Brand | Globe |
| Code | 90311 |
| Finishing | Polished |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are offering to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | All Level Sampler |
| Material | Stainless Steel |
| Rod Length | 1 mtr |
| Application | Pharmaceutical |
| Operation | Manual |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Globe industries |
| Sampler Volume | 50 ml |
| Capacity | 100 ml |
₹ 8900 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Thief Sampler |
| Material | Stainless Steel |
| Sampler Length | 300 mm |
| Pocket Volume | 5 ml |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Length | 300 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Globe Industries |
| Unit | Powder Sampler |
₹ 9500 / Piece Get Latest Price
| Sampler Type | Bottom Sampler |
| Capacity | 25 ml |
| Material Grade | SS316L |
| Sampler Volume | 50 ml |
| Rod Length | 0.5 mtr |
| Application | Pharma |
| Surface Finish | Matt Finish |
| Country of Origin | Made in India |
Ankit Prajapati
Globe Industries
68, Shyamvila Society, Nr.Zaveri Estate,Kathwada, Road Kathwada, Ahmedabad - 382430, Gujarat, India